Seyahat İpuçları

Doğa Aktivitelerinde Merinos Yünü Etkisi

woolnat

Selamlar, sizlere 13 Nisan 2017 tarihinde yaptığım bir Instagram paylaşımı ile doğal merinos yününden üretilen ürünleri denemeye başladığı belirtmiştim. Üzerinden bir aydan fazla süre geçti ve bu ürünler hakkında ilk izlenimlerimi yazma zamanının geldiğini düşünüyorum. Zaten Instagram üzerinden takip edenler de fark edeceklerdir ürünler hakkındaki yorumlarımı ara sıra paylaşıyorum.

woolnat

Öncelikle vaktinin büyük bölümünü doğada geçirenler için en önemli şeyler; ürünün temizliği, hafifliği, yer kaplamaması, çabuk kuruması ve termal özellikleri. Bu tarz özelliklerin bir arada bulunduğu ürünleri bulmak gerçekten çok zor. Bu yüzden %100 yerli üretim yapan Woolnat sektöre yeni heyecanlar getirecek gibi duruyor.

woolnat

Kullandığım ürünlerde öne çıkan ilk özellikler çok hafif olması ve söyledikleri gibi hiç koku yapmaması. Ürünü özellikle zorlamamı istediler ben de buna karşılık 1 hafta boyunca 1 t-shirt ile ilk denememi gerçekleştirdim. (Riskli görünüyordu ama denemeye değerdi. 🙂 )

Ürünü ilk etapta değerlendireceğim noktaları termal etkisi, koku yapmama özelliği ve hemen kuruma özelliği olacaktı.

woolnat

Yola çıktığımda Mayıs ayının değişen hava koşulları yüzünden sürekli terleyeceğimi ve tek tshirt’in yeterli olmayacağını düşünmüştüm ama öyle olmadı. Merinos yününün özel dokusu sayesinde güneşi gördüğünde genişleyen hava boşlukları benim aşırı terlememe engel oldu, bulutların güneşe engel olması durumunda ise eski haline gelen yün boşlukları bu defasında üşümeme engel oldular. Yine de yoğun güneşli günlerin etkisiyle bir nebze olsun terlemiştim. Teri hızlıca dışarı atma özelliği ile birlikte koku yapmaya engel olan doğal yapısı beni çok mutlu etti. Ürünü yıkayıp kenara astığınızda ise çok hızlı sürede kuruyor, saatlerce ürünlerinizin kurumasını beklemenize gerek kalmıyor.

İlk defa merinos yününden bir ürün denediğim için  kaşındırır diye düşünmüştüm ama böyle bir problemle karşılaşmadım. Diğer özellikleri de gayet memnun edici. Doğada zaman geçiren birinin t-shirtten beklediği her şeyi karşılıyor diyebilirim.

Deneyimlerimi paylaşmaya devam edeceğim şimdilik görüşmek üzere. 🙂 Ürünlere detaylıca göz atmak isteyen olursa

Woolnat.com adresinden bakabilirler.

Yazar Hakkında

Yol Öyküleri

1 Yorum

  • Bende yazdıklarınızdan etkilendim ve woolnattan biraz alış veriş yaptım daha gelmedi ama inşaallah memnun kalırım, size bi sorum olacak kışın veya yazın üşümemek için veya terden hasta olmamamız için atlet olarak nasıl bi ürün tercih etmeliyiz

Yorum Bırak