Dünyadan Öyküler Seyahat İpuçları

Faroe Adaları Vizesi Nasıl Alınır?

faroe adaları vizesi

Faroe Adaları benim uzun süredir gördüğüm en güzel ve huzurlu ülkelerden bir tanesi. İnternet üzerinde Faroe Adaları için fazla bilgi olmadığı için tüm detaylarıyla bu ülkeyi yazmak istedim. Öncelikle Faroe Adaları Vizesi‘nin nasıl alınacağından sizlere bahsedeyim.

Faroe Adaları Vizesi:

Faroe Adaları Atlantik Okyanusu’nun ortasında yer alan bir adalar topluluğudur. Özerk bir ülke olarak geçse de Danimarka’ya bağlıdır. Faroe Adaları için vizeyi de Danimarka Konsolosluğu’na başvurarak almak gerekiyor. Normalde Danimarka Schengen bölgesinde yer aldığından Schengen vizeniz varsa Danimarka’ya girebiliyorsunuz. Faroe Adaları içinse yalnızca Schengen vizesi yeterli olmuyor. Danimarka’ya Schengen için başvururken Faroe Adaları’na uğrayacağınızı söyleyip ona göre vize almanız gerekiyor. Normal Schengen vizesi üzerinde ‘Valid for Faroe Islands‘ yazıyor. Bu şekilde Faroe Adaları’na rahatça girebiliyorsunuz.
faroe adaları vize
Faroe Adaları için kendi aldığım vizenin çıkış sürecinden bahsedecek olursam: VFS Global üzerinden 3 Ağustos 2018’de yaptığım başvuru 18 Ağustos’da kabul edildi ve vizemi alabildim. Vizeye başvurduktan sonra seyahat tarihiniz yaklaşmasına rağmen konsolosluktan haber gelmediyse konsolosluğu arayıp ilgilenmelerini söyleyin. Seyahat tarihinden önceki son iş günü olmasına rağmen benim vize dosyalarımı bile açmamışlardı. Aradığımda hızlıca halledip; kısa bir mülakat sonrası vizemi onayladılar.
Danirmarka’dan Schengen vizesi alabilmek için başvuru yapılması gereken yer olan VFS Global’in sitesine buradan ulaşabilirsiniz. Tüm güncel detaylar, istenilen evraklar ve vize ücreti orada yer almakta.

Yazar Hakkında

Yol Öyküleri

1 Yorum

  • Merhabalar mücahit abi cok uzun bir süre dir dron almayı düsünüyorum fakat guvenilir bir site veya mağaza arıyorum lutfen bana yardımcı ol severek takıp ediyorum seni umarım cevaplarsın dj mavic aır modeli bu arada

Yorum Bırak