Memleketten Öyküler

TÜRKİYE’DEKİ EN İYİ 10 KAMP ALANI

kamp alanları, türkiye, kamping

Bugüne kadar Türkiye’nin birçok yerinde kamp yaptım ve bu yazıda favori kamp alanlarımı listeledim. Bu listeye ilerleyen zamanlarda yeni yerler eklemek istiyorum. Siz de favori kamp alanlarınızı yorum kısmından belirtirseniz, yazıya onları da dahil edebiliriz.

Ayrıca tüm kamp fotoğraflarım için Instagram’dan takip edebilirsiniz: @mucahitmuglu

1- KAZ DAĞLARI, ÇANAKKALE:

kaz dağları, kamp alanı

Kaz Dağları’nda Uyandığım Kamp Sabahı

Kaz Dağları’nı listenin en başına yazmak istedim. Doğasıyla, şelaleleriyle gerçekten büyüleyici bir yer. Buradaki havayı soluyup, buz gibi sularında yüzünce ne demek isteyeceğimi anlayacaksınız. Bir kere gidip müdavimi olunacak yerlerden.

Çanakkale Bayramiç’in doğu yönündeki Evciler Köyü’nün 5 km. ilerisinde Kaz Dağları’nın en güzel yerlerinden birisi olan Ayazma’ya ulaşabilirsiniz.

Aslında kamp yapmanın yasak olduğu bir yer ama böyle bir güzellikten beni hiçbir yasak alıkoyamaz. Gidip çadırınızı kurup ücretsiz şekilde kamp yapabilirsiniz.

Kampın yanı sıra zirveye yürüyüş yapabilirsiniz. Çevredeki şelaleri dolaşıp, gölet haline gelmiş kısımlarında yüzebilirsiniz. Kamp alanına çok yakın olan mağaraları keşfedebilirsiniz. Kısacası kamp için gittiğinizde sizi her türlü tatmin edecek bir yer. Boşuna Türkiye’nin oksijeni en bol bölgesi denilmiyor. 🙂

2- ERİKLİ YAYLASI, YALOVA:

erikli yaylası, kamp, şelale

Erikli’deki Çifte Şelale’den Üst Tarafta Olanı

Erikli Yaylası, İstanbul’a yakın yaz kış gidilebilecek bir kamp alanı. Yapılan asfalt yollar ile birlikte ulaşımı çok kolaylaştı. Kolay ulaşılabilen yerler genelde tahrip edilse de Erikli Yaylası kendini koruyabilmiş.

Yaylaya çok yakın harikulade güzellikte 2 tane şelale var. İsimleri de Çifte Şelale olarak geçiyor. Yukarıda yer alan şelale yüzmeye elverişli. Aşağıdaki şelale ise uçurumdan dökülüyor ve yüzülecek gibi değil.

Kamp yapılacak alan dümdüz bir yeşillikten oluşuyor ve hemen yanında bir nehir akıyor. Buradan temiz su ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Nehri takip eden yürüyüş yolundan Çifte Şelale’ye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Çifte Şelale’den de bir saaatlik bir yürüyüş ile daha yukarıda yer alan Dipsiz Göl‘e gidebilirsiniz.

3- AKYAKA ORMAN KAMPI, MUĞLA

akyaka, gökova, kamp alanı

Akyaka’da Uyandığım Kamp Sabahı

Akyaka Orman Kampı, 4 senedir her yaz uğradığım yerlerden. Kamp için ücret ödemek gerekse de bu ücretin hakkını en iyi şekilde veren yerlerden. Çadır başına günlük 35 TL ücreti var ve karşılığında elektrik, wc, duş, bulaşıkhane, güvenlik vb. gibi imkanlar sağlıyor.

Benim burayı tercih etmemdeki en büyük sebep aşırı derecede güvenli olması. Çadırda bıraktığım telefonu ya da cüzdanı düşünmek zorunda kalmıyorum. Bugüne kadar hırsızlık olayı neredeyse hiç yaşanmamış. Telefonunuzu dışarıda şarja bırakıp uyuyabiliyorsunuz. Benim gibi fazla ekipmanla (fotoğraf makinesi, objektifler, laptop vs.) kamp yapıyorsanız tercih edebileceğiniz yerlerden.

Kamp yerinin doğal güzelliklerine gelecek olursak; sadece kamp alanında 8 tane muhteşem koy var. Bu koylardaki kayalıklardan tatlı sular çıkıyor ve denizin tuz oranını düşürüyor. Gölde yüzer gibi tuzsuz ve dalgasız bir denizde yüzebiliyorsunuz. Kamp alanına yürüme mesafesindeki Azmak Nehri‘nden ise hiç bahsetmiyorum. Onu başlı başına ayrı bir yazıda anlatmak gerekir.

4- YEDİGÖLLER MİLLİ PARKI, BOLU

yedigöller, kamp, milli park

Yedigöller’de Uyandığım Kamp Sabahı

Türkiye’nin belki de en popüler kamp alanı Yedigöller. Burası her geçen gün daha da kalabalıklaşıyor. Eğer henüz görmediyseniz bir an önce gitmelisiniz. Yakında eski güzelliğinden eser kalmayabilir.

Yedigöller, kıyısına kamp kurabileceğiniz 6 tane göl barındırıyor. Kamp yerini seçmede zorluk yaşatacak derecede her biri birbirinden güzel 6 tane göl. Burası hakkında dikkat etmeniz gereken nokta her mevsim yağmur yağıyor olması. Su geçirmez çadır ve bir adet yağmurluk burada kamp yapmak için olmazsa olmazlardan. Kamp yapmak için 15 TL gibi bir ücret var ama bazen isteyen olmuyor. Kendinizi bekçiye farkettirmeden; sesinizi çıkarmayıp, usul usul kamp yapın.

Burası hakkında detaylı bir yazıyı daha önceden yazmıştım. Göz atmanızda fayda var: Yedigöller Kamp Rehberi

5- İĞNEADA LONGOZ ORMANLARI, KIRKLARELİ

iğneada, longoz ormanları, kamp

İğneada’da Kano Turu Yapabilirsiniz

İğneada, Karadeniz’in Trakya kıyıları boyunca uzanmış yemyeşil bir köy. Burayı böyle popüler ve güzel yapan nokta Türkiye’nin en büyük Longoz Ormanları‘na sahip olması. Sahip olduğu ormanların dibini belirli dönemlerde su basıyor ve ağaçlar göletlerin içerisinde kalıyor. İşte su basmış bu ormanların arasında dolaşmak burada yapılacak en güzel aktivite. Kanoyla ya da nehirlerde çıplak ayak trekking yaparak bu ormanları dolaşabiliyorsunuz.

İğneada’da kamp mevzusuna gelirsek; bir tarafı deniz, öbür tarafı subasar ormanları ile dolu olan böyle bir yerde kamp yapmak inanılmaz bir deneyim. Survivor adası gibi bir yerde kamp yaptığınızı düşünün. Normalde göremeyeceğiniz kuş türlerine ev sahipliği yapan bir yer. Çadırdan kafanızı çıkardığınızda bir karabatak ya da balık avlamaya çıkmış su samuru ile karşılaşabiliyorsunuz. Böyle bir yer düşünün işte.

6- KABAK KOYU, FETHİYE

kabak koyu, kamp, çadır

Kabak Koyu’ndaki Sabah Manzaram

Kabak Koyu, Fethiye’nin Faralya Köyü’nde yer alan bir kamp alanıdır. Normal sezon içerisinde ücretsiz kamp yapmak biraz zordur. Çadırı akşam üstü karanlıkta kurarsanız, bekçi sizi farketmez ve ücretsiz kamp yapabilirsiniz. Ücretli kamp alanlarında kalmak isterseniz de geceliği ortalama 60 liraya kalabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için; Kabak Koyu’nu detaylı olarak yazdığım yazıya göz atabilirsiniz: Kabak Koyu Kamp ve Ulaşım Rehberi

7- KAYNAKLAR, İZMİR

kaynaklar, buca, izmir, kamp

Kaynaklar Tırmanış Festivali’nden

Buca Kaynaklar, Kaya Tırmanışı ile ilgilenenlerin uğrak yerlerinden birisidir. Kamp alanının etrafı yüksek tepelerle çevrilidir. Bu tepelerde yer alan tırmanışa elverişli kayalarda birçok sporcu antrenman yapmaktadır. Sessiz sakin bir kamp alanı arayanlara önerimdir. Genellikle kalabalık bir yer değildir ama Kaynaklar Tırmanış Şenliği yapıldığı zamanlarda binlerce sporcu buraya akın eder. Bu şenlik genellikle Nisan ayının son haftalarında gerçekleşir.

Kaynaklar’da köy merkezine yürüyerek ulaşabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı köy merkezindeki dükkanlardan rahatça karşılayabilirsiniz. Kamp için herhangi bir ücret alınmamaktadır. Rahatça çadırınızı kurup doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

8- KELEBEKLER VADİSİ, FETHİYE

kelebekler vadisi, FETHİYE, muğla

Kelebekler Vadisi’ne Tekneden Bakış

Kelebekler Vadisi, Türkiye’de kamp yapılabilecek belki de en güzel yerdir. Bir işletme tarafından kiralanmış olması ve kamp için ücret alınıyor olması buranın tek eksiğidir.

Bir gecelik konaklama için kişi başı 90 TL ödemek gerekiyor ve tekne ile buraya ulaşım gidiş dönüş 20 TL. Bu ücreti vermeyi göze alırsanız çok keyifli bir sizleri bekliyor. Eğer ücret ödemek istiyorsanız, diğer kamp alternatiflerini Kelebekler Vadisi Ulaşım ve Kamp Rehberi yazımda detaylıca anlattım.

9- AYTEPE YAYLASI, İZMİT

aytepe yaylası, izmit, kamp

Aytepe’deki Kamp Gecesi

Aytepe Yaylası, hem şehir gözlerimin önünde olsun, hem de doğanıın göbeğinde olayım diyenler için en ideal yerlerden. Gece çadırınızın kenarına oturup şehir ışıklarını izleyebilirsiniz. Bir yandan da yanan ateşin çıtırtıları ile kamp gecesinin tadını çıkarabilirsiniz.

Aytepe adı Ayıtepe’den geliyor; yani burada bol sayıda ayı olduğu için adına Ayıtepe denmiş. Daha sonradan insanları korkutmamak için adı Aytepe olarak değiştirilmiş. Biz kamp yaptığımız süreçte 15 km yol yürüyerek meşhur ayılar ile karşılaşmak istedik ama bir tane bile göremedik. Ayı korkunuz olsa da rahatça gidebilirsiniz, karşılaşmanız düşük olasılık. 🙂

10- ÇUBUCAK ORMAN KAMPI, MARMARİS

cubucak, kamp, marmaris

Çubucak Orman Kampı

Çubucak, Marmaris’ten Datça’ya doğru giderken ormanların arasında sizi karşılayan bir kamp alanıdır. Çubucak’ta bulunan ağaçlar neredeyse denize sıfırdır. Sahilde dinlenirken bu ağaçlar size gölgelik eder. Çubucak’ın denizi de çok güzeldir. Sahilde herkese uygun bir bölge vardır. Sahilin bir kısmı derin, bir kısmı sığdır; bazı yerleri taşlı, bazı yerleri kumludur. Gündüzleri karşıdaki yeşil tepeleri; geceleri de tepelerin arkasından kendini gösteren ayın denizdeki yansımasını seyredebilirsiniz. Kısacası huzurlu bir kamp arayanlar için biçilmiş kaftandır.

BONUS: NEMRUT DAĞI, ADIYAMAN

nemrut dağı, kamp, adıyaman

Nemrut Dağı Gün Doğumu

Nemrut Dağı, kamp sabahında size dünyadaki en güzel gün doğumlarından birini vadediyor. Sabah çadırdan çıktığınızda manzara aşağı yukarı fotoğraftaki gibi olacak. Gün batımları da ayrı bir güzel. Zaten dünyadaki en iyi gün doğumu ve gün batımı Nemrut Dağı’nda diye bir söylenti var.

Zamanında koskoca bir krallığın yaşadığı topraklarda çadır kurup kamp yapmak çok güzel bir duygu. Nemrut Dağı’nın tek kötü yanı yazın bile dondurucu bir soğuğa sahip olması. Yanınıza kalın kıyafetler almadan çıkmayı düşünmeyin. Yoksa sabah gün doğumunu izleyeyim derken benim olduğum gibi hasta olabilirsiniz.

Son olarak:

Sizin bildiğiniz kamp alanlarını da duymak istiyoruz; yorum kısmından belirtebilirsiniz.

Yazdığım kamp alanları hakkında sorularınız olursa iletişim kısmından ya da yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Tüm kamp fotoğraflarım için Instagram adresim: @mucahitmuglu 

Snapchat: @mucahitmuglu

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere!

Göz atabilirsiniz: KEYİFLİ BİR KAMP İÇİN 20 İPUCU

Yazar Hakkında

Mücahit Muğlu

Yorumlar

 • Merhaba,
  Yazı icin tesekkurler! Gelecek hafta Kaz Daglari’na kamp yapmak uzere 2 arkadasimla birlikte İstanbul’dan yola cikacagiz. İnternette gördügümüz 1 veya 2 kamp alanında kamp yapmaktansa bolgede ilgimizi ceken herhangi bir yerde kamp yapmayi daha cok isteriz. Daha önce hicbirimizin bu bolgede kamp deneyimi olmadigi icin neresine gitmemiz gerektigi konusunda net fikirlerimiz yok. Sizin bir öneriniz olur mu? Tesekkurler.

 • Selam Mücait güzel yerler eklemişsin. Bir kaç öeri de ben yapayım.
  Kaş Kamping -Kaş
  Dilek Kamping -Göreme
  Yazılı Kanyon
  Paradise Ksmping -Anamur
  Martı kamping -Sinop

  Teşekkürler.

 • Gectigimiz hafta 3 gün Antalya/Çıralı da kamp yaptım. Günlük kişi başı 15 tl. (Kendi cadiriyla gelenlere) Bölgede bircok kamp alani var ama denize sifir olmasi ve samimi ortamı ile Elif camping bir raggae, hippi kafası. Tesisin imkanları çok iyi. Mutfak,ocak,heryerde elektrik , uygun fiyatlarda cafe bar, disaridan sadece yiyecek getirebilme ve cafe dahil heryerde yiyebilme imkani var.isletmecisi ve calisanlari inanilmaz guleryuzlu ve samimi. Sonrasinda 3 gun de Antalya/Kaş ta bulunan Kaş camping de kaldım.Günlüğü 1 kişi 40 tl. 2 kişi 50 tl. (Kendi cadiriyla gelenlere) Burasi biraz daha tatil köyü havasinda. Cafe bar rest. Olarak kullanilan bolumume disaridan yiyecek icecek getiremiyorsunuz ve fiyatlar gereksiz pahali.cadir karavan kurulan alanlarda istediginizi getirip yiyebilirisniz ama masa henuz yok. Suan hazirlandigini soylediler. Mutfagi ve avm kadar temiz tuvaletleri duslari var. Bizzat sahit oldum her sabah camasir suyuyla temizliyorlar. Ama mutfakta ocak vari birsey yok bu yuzden yaninizda goturebilirsiniz. Kamp icine arabalari sokmuyorlar disarda kampin kendi mini kamyonetine esyalarinizi yukluyorsunuz ve cadir kurmak istediginiz noktaya kdr getiriyorlar. Kamp icinde dalış da yapiliyor.çıralı ya nazaran, daha cok börtü böcek var, daha pahalı,daha donanimli, bir tik daha lüks,merkezine yakın,manzaraya sifir.

 • Saros gökçetepe tabiat parkını da deniyebilirsiniz.denizi biraz taşlıktır ama orman içinde denize sıfır kamp imkanı heryerde yok sanırım.yakininda market kasap vb hersey var.gunlugu 35tl.tek gun odeyerek birkaç gün bile kalabilirsiniz 🙂

  • Gökçetepe denize sıfır en büyük kamp alanlarından biri. en kalabalık zamanında bile boş bir koy bulabilmiştik. Sarozun denizi de özel, kendi kendini temizliyor. Dalış için de çok uygun bir yer.

 • Selcuk Sirince arasında varil camping .dağların arasında sıcacık bi kamp yeri.havuzu bungalov evleri ve isterseniz kendi cadirinizla 65 tl iki kişi kahvaltı dahil konaklama imkanı. Ayrıca Sirince gezisi de yapabilirsiniz.

 • Merhaba yazınızı çok beğendim ben de. Ben hiç kamp yapmadım ama daha çok denize girebileceğim şekilde kamp alanlarını araştırıyorum. Sizden denize de girebileceğimiz başka kamp yerlerini öğrenebilir miyim ? teşekkürler

 • Merhabalar yazılarınızı zevkle okuyorum. Genelde akdeniz ege bölgesi kamp alanları listelenmiş. Daha yeni karadeniz turundan döndüm, uzungöl de kesinlikle kamp yapılmalı doğayla içiçe mükemmel bir yer. Sinop hamsilos koyu çok güzel kamp alanı. Buralar hep ücretsiz yerler.

 • Kayaköy – Fethiye’deki Kayaköy Sanat Kampı da her sene müdavimleri ile dolan bir yer. Bu listede olmalı. Ama bazen insan sevdiği yerin gizli kalmasını da istemiyor değil..

 • Asos Babakale akliman koyu çağdaş kamp ı tavsiye ederim Türkiye’nin en iyi gün Batı’mı manzarasına sahip diyebilelim bana ulaşabilirsiniz

 • Fethiye ölüdeniz babadağ zirve ( kışın paraşütle atlanan yer) olarak geçer bilhassa yaz aylarında güneş dağ tarafından doğduğundan serin olur hava 39 derece olsa bile bizzat şahidim. Zemin güZel ateş yakacaksanız yanınızda bir teneke götürmeyi unutmayın orada ateş olduğunda direk jandarma geliyor gerçi sıkıntı yaratmıyorlar ama söndürmek zorunda kalıyorsunuz. Ben kamp olayında para vermeye karsıyım. Verenlere saygım sonsuz tarz meselesi doğanın içinde olmak daha baska bir şey. Sessizlik vs. Sonrasında köyceğiz de bulunan (denizin karşı tarafına bakan yol) topgözü diye bir yer var su yaklaşık 4 derece dışarısı ne kadar sıcak olursa olsun suyun sıcaklığı aynı. Burada defne restaurant var telefon çekmez ama wifi var bişeyler yiyip içmek zorunda değilsiniz ama oraya gittiğinizde kendinizi alıkoyamayacaksınız. Muhtesem bir yer benim adım istanbullu motorcu orada bunu derseniz ilgi değişebilir söz verdim oraya benden sonra birleride gelecek diye pişman olmazsınız. Anayola yaklasık 15 dk uzakta bu arada yani marmaristen antalyaya yada tam tersi bir rotanız varsa balıkta dahil yemek içki içecek kahvaltı herşey var ve uygun örneğin kahvaltı kişi başı limitsiz çayla 20 tl doymama gibi bir durum yok garanti ediyorum( sağlam beslenirim) oradan çıkıp köyceğiz sultaniye kaplıcaları var orayada muhakkak gidin orada da giriş 3 tl bilginiz olsun seversiniz araçta varsa kaunos mezarlığına uğramadan dönmeyin oradan çıkıp kamp alanına devam edeyim. Akyaka kamp alanı yazmıs arkadaşım tebrikler müthiş bir yer suyuda insanı uyandırıyor oradayken hazır akbüke gitmeden dönmeyin derim ornan içi yolculuk giriş araçlar 15 tl çıkmadığınız sürece sadece 1 kez para ödersiniz kamp var denizi muhteşem oradan çıkıp datça tarafına doğru giderken selimiye kız kumuna gelmeden sağda bir kamp alanı var asfalt kenarı girişinde 4 tane ağaç var kampın içine değilde oraya kurulun gidin içerideki ailenin yaptığı restaurantta yemek yiyin sivaslılar herşeyi oradan getirip yapıyorlar uygundur en pahalı yiyecek sivas kavurma 28 tl mantı 13 tl açım derseniz servisi salata tabağında mantı şeklinde alabilirsiniz çok sıcak insanlar telefon şarjı vs herşeyi orada yapabilirsiniz güvenilir inaanlar. Oradan çıkıp kız kumuna varıp bi bakarsınız ( ben gezmedim sığ su diz boyu 500 mt yürünüyor o kadar) orayı sağınıza alıp muhakkak ama muhakkak bayır köyünü bulun. Oraya gittiğinizde tarihi çınar ağacını sağınıza alıp yolun solundan yukarı çıkın 100 mt sonra bakkal kahve gibi bi yer göreceksiniz insanları o kadar şirinki şüphe duyuyorsunuz hala böyle insanlar varmı diye kahvaltı 15 tl serpme (ne ararsan var) çay sınırsız ve onlara çiftlik koyunu sorunuz. (Bugüne kadar gördüğüm en güzel yerdi) aslında bu benim sırrımdı çünkü şnsanımız pis olduğundan oraya ulaşamasınlar isterim ama kapmçı arkadaşlar olarak doğaya olan saygımızın eşit olduğunu düşünerek buraya uğramanızı içtenlikle isterim. Uğrayınca bana hak vereceğinize eminim. Bu arada dalyan aşı koyu zor bulunur ama yollarıda çok bozuk orasıda sizi sizden alır eminim 🙂 yer değiştirip rizeye gidelim. Orada kaçkarşarın zirvesinde bir yer var resimlerine bakın okursanız bunu. Adı verçenik. Eğerki bacaklarınıza güveniyrsanız bir yere kadar araç sonrasında yürüme. Araç dediysem yüksek olması tercihiniz olsun. Akıl sır ermiyor öyle yerlere rizede ayrıca ağaran şelalesi palovit ve artvinde mençuna şelaleleri var buralara da çadır kurdum bizzat trabzonda uzungöle çıktım. Daha yukarı çıkarken asfaltta kenarda kuş bakışı görebileceğim bir yerde gece konuçlandım. Sayabileceğim çok yer var bu zaten bir tatil eder sanırım. Yolunuz düşerse muhakkak gidin. Fayda sağlayabildiysem ne mutlu bana. Bu arada daha çok yere çadır kurdum fakat yazı çok uzadı sıkılmanızı istemem bir sorunuz olursa seve seve yanıtlamak isterm. Saygılarımla umarım karşılasırız…

 • Merhabalar, bir çok yazınızı keyifle okudum ve onlardan birinden ilham alarak İğneada’ya kampa geldim 🙂 ama sizin bahsettiğiniz gibi ormanın içinde denize ya da göle karşı kamp yapabileceğim bir yer bulamadım. Göl kenarına geçebildiğim yerler hep sazlık.. Sizin tarif edebileceğiniz bir yer var mıdır acaba ?

  • Merhaba biraz geç cevap veriyorum ama bahsettiğim yere ulaşabilmeniz için sahilden 6 km ileriye yürümeniz gerekiyor. Yani İğneada Sahil’den denize doğru baktığınızda sağ tarafta kalan sahil boyunca 6 km.

 • Rehberinizi okudum. Yanlız sizin yazdiginizdan hariç başka yerlerde de gördüğüm için methiyelere dayanamayarak gittiğim Mugla\Akyaka hiç anlattıgınız gibi degil 🙁 2016 yazında gittim. Giristeki guvenlik kapisindan etkilendim kimlik kaydı felan yapılması guven hissi uyandırıyor. Fakat kamp alanına gelince acaba kapıdan sonra aradan başka yere mi geldik dedim. Kapıdan iceride görevli arkadasların bulundugu bir klube oldugu oradan çadır numarası almamız ve gosrerilen yere çadırı kurmamız söylendi. Çadır nunarası yazılı kartı aldık siz uygun biryer bulup bizi arayın gelip bakalım deyip numara verdiler. Neyse biryer bulduk guç bela arabadan malzemeleri tasıyabilmek için enaz 50 metre mesafeli biryerde. Aradım biz bir yer bulduk dedim yandaki çadırların numaralarını verdim yeri belirtmek için kofra numarasınıda söyledim. 30 dj ses yok, 45 dk ses yok Tekirdagdan beri direksiyon başındayım ki bunuda belirttim. Bir daha aradım mesgule attı benimde tepem attı tabi seni mi bekliycem. Kurdum çadırı geldi beyzade burasımı dedi? Bu saatten sonra kim gelirse gelsin burası dedim gitti 🙂 Enaz 30-35 tane başıboş köpek var içeride. Bir gece bir kavgaya tuttuştular yandaki çadırın üzerine indiler bogusarak gece saat 3 o esnada çadırda uyuyan çift adeta çadırı yırtarak dısarıya zor çıktılar. Ve tuvalet sayısı çadır sayısı ile orantılı degil hangi saatte giderseniz gidin dolu. 1 bardak çay ve tost 13 tl aldılar. Cadırım buyuk oldugundan dolayı tekrar toplayıp kamp yeri aramamak için 5 gun boyunca sadece gece yatmaya geldik. Her sabah çıktık kızkumu marmaris selimiye azmak tekne turu v.s. dolaştık. Şahsi görüsüm vasatın üstünde degil ve bu kadar övgüyü hak etmiyor. Saygılarımla

 • Merhaba, bloğunuzu okuyor ve instagram’den keyifle takip ediyoruz.

  İlk defa kamp yapacağım , İzmir yakınlarında önerebileceğiniz yerler nelerdir yeni başlayanlara varsa bir kaç tane de tavsiye verebilir misiniz?

Yorum Bırak