pokut yaylası

Karadeniz Yaylaları Fotoğraf ve Deneyim Turu

Rize Çamlıhemşin yaylalarında düşlere yolculuk. 4 gece 5 gün boyunca masallar aleminde hissedeceğimiz manzaralarla; yeşilin ve doğanın tam ortasında olacağımız gerçek bir Karadeniz deneyimi hazırladık. Buralara defalarca gitmiş birisi olarak bu tur beni bile oldukça heyecanlandırıyor. Aşağıda yer alan tur programına ek olarak birçok farklı yer göreceğiz ve dolu dolu bir tur geçireceğiz. Programın en altında yer alan formu doldurarak ön kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Endemik bir tura hazır olun!

Tarih Aralığı: 1-5 Eylül 2018 (4 gece 5 gün)

TUR FİYATI: 1850 TL (İki kişilik odalarda kişi başı fiyat)

Tur kontenjanı 12 kişiyle sınırlıdır.

(Bu gezi Mücahit Muğlu tarafından; TÜRSAB A-7609 numaralı Endemic Tours ile birlikte gerçekleştirilecektir. Tur esnasında yanımızda ayrıca profesyonel bir rehber bulunacaktır.)

 

TUR PROGRAMI:

1. GÜN: (1 Eylül 2018 Cumartesi)

TRABZON HAVAALANI – FIRTINA VADİSİ – ÇAMLIHEMŞİN – GİTO YAYLASI

Yaylalardaki en güzel salıncaklardan bir tanesini Gito Yaylası’nda göreceğiz.

Sabah saatlerinde Trabzon Havaalanı’nda (en geç 09:30) buluşmamızın ardından sahil şeridini takip ederek doğu istikametinde Ardeşen’e kadar ilerliyor ve daha sonra güneye kıvrılarak Çamlıhemşin üzerinden Zilkale’ye kadar devam ediyoruz. Konumu itibariyle mükemmel bir yer. Vadinin tam ortasında, Fırtına’nın 100 metre üzerinde inşa edilmiş olan kalenin tarihini dinleyip ziyaret ettikten sonra yaklaşık 2070m rakımda bulunan, ortalama 50 haneli olan ve terasından eşsiz bulut denizi manzaraları görebileceğimiz, bunun yanında Pokut Yaylası, Çat Köyü, geceleri Verçenik’e kadar uzanan manzarası ile iki güzel gecenin bizleri beklediği Gito Yaylası’na doğru yol alıyoruz. Yaylamıza vardıktan sonra odalarımıza yerleşip akşam yemeğimize kadar serbest zaman veriyoruz. Bulutların üzerinde salıncakla sallanmak için en iyi yaylalardan birindesiniz.

• Konaklama: Gito Yaylası

Gito Yaylası’nda hava açık olursa Samanyolu’nu gözlemleme ve fotoğrafını çekme şansımız olacak.

 

2. GÜN: (2 Eylül 2018 Pazar)

ÇİÇEKLİ YAYLA – ÇAT DÜZÜ – ÇAT KÖYÜ – SAL & POKUT YAYLALARI

Çat Köyü’ndeki bu muhteşem manzaraya tanıklık edeceğiz.

Kahvaltımızın ardından Gito’dan ayrılıyoruz ve Ambarlı Yaylası istikametine doğru yükselmeye başlıyoruz. Gito’yu tepeden görebileceğimiz bir noktaya ulaştığımızda aracımızdan iniyoruz ve bütün Kaçkar dağ silsilesini seyrederek fotoğraf molası veriyoruz. Ardından tekrar aracımıza yerleşerek Gito’dan aşağı inerek Fırtına Vadisi’ne kavuşuyoruz. Bu sefer rotamızı Çiçekli Yayla istikametine doğru çeviriyoruz. Önce yayladan geçerek zirveye ulaşıyoruz. Muhteşem bir noktadan tüm vadiyi ve yaylaları seyrettikten sonra yürüyerek Çiçekli yaylaya doğru inişe geçiyoruz. Belli bir noktada aracımızla buluşarak öğle yemeğimizi yemek üzere Çat Düzü’ne ulaşıyoruz. Yemeğimizin ardından önce tarihi kemer köprülerin en eski örneklerinden olan Çilanç köprüsünü ziyaret ediyoruz. Sonrasında Çat Köyü’ne çıkarak seyir tepesinden tüm vadiyi fotoğraflıyoruz. En sonunda da rotamızı Çinçiva Köyü’ne çeviriyoruz ve buradan belgesellere konu, dergilere kapak olan 2000m rakımlı Sal ve Pokut yaylalarına doğru yükselmeye başlıyoruz. Sal yaylasına ulaştıktan sonra, orman içi bir patikadan yürüyüşle Pokut’a geçiyoruz ve konaklayacak olduğumuz yayla evimize yerleşiyoruz.

• Konaklama: Pokut Yaylası

Pokut Yaylası’nda konaklayacağımız dağ evinin manzarası.

 

3. GÜN: (03 Eylül 2018 Pazartesi)

POKUT YAYLASI – FIRTINA VADİSİ – ÇİNÇİVA KEMER KÖPRÜLERİ – SİYAMKAR TEPESİ

sal yaylası

Sal Yaylası’ndaki muhteşem manzaralı düzlükleri ziyaret edeceğiz.

Kahvaltımızın ardından kaldığımız pansiyondan yürüyerek Pokut’un sırtlarına doğru yürüyüşe başlıyoruz. Pokut’un en yüksek noktasına ulaştıktan sonra 360 derece seyir yaparak Eynetab’ın düzüne doğru hafif inişle yürüyüşe geçiyoruz. Burada da kısa bir Ayder manzarası molası verdikten sonra, orman içi patikadan Hazindağ istikametine doğru ilerliyoruz. Patikamızın yayla yolu ile kesiştiği noktadan, alt patikaya geçiyoruz ve farklı bir rotadan Tanevit’e doğru dönüş istikametine geçiyoruz. Tanevit’te de mola verdikten sonra Pokut’a doğru devam ediyoruz. Öğle yemeğimizi yedikten sonra aracımıza yerleşiyoruz ve Çinçiva Köyü’ne doğru inişe geçiyoruz. Köye indikten sonra vadi içerisindeki tarihi taş köprüleri gezip; fotoğraflıyoruz. Köprüleri gördükten sonra Çamlıhemşin’in tarihi konaklarına doğru yola çıkıyoruz. Konakları ve köyleri ziyaret ettikten sonra yine devam ederek, konaklayacak olduğumuz otelimize geçerek dinlenmeye çekiliyoruz.

• Konaklama: Aşağı Şimşirli Köyü

Çamlıhemşin’in tarihi konaklarını ziyaret edeceğiz.

 

4. GÜN: (4 Eylül 2018 Pazartesi)

AVUSOR YAYLASI – AVUSOR BUZUL GÖLÜ – HUSER YAYLASI’NDA GÜN BATIMI

Avusor Buzul Gölü’nü fotoğraflama ve buzul gölünde yüzme deneyimini yaşayacağız.

Sabah kahvaltımızın ardından hareketle önce Avusor Yaylası’na çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek araç yolculuğumuzun ardından yaylaya ulaşıyoruz ve kısa bir mola sonrası yürüyüşümüze başlıyoruz. Ortalama 1 saat kadar yürüyerek Büyük Göl olarak bilinen Dobacelazena Gölü’ne ulaşıyoruz. Burada 1 saat kadar serbest zaman veriyoruz. Dileyenler buz gibi gölde yüzebilirler. Dileyenler de farklı açılardan fotoğraf çekmek için gölün yamaçlarında dolaşabilir. Göl gezimizin ardından yaylaya dönüşe geçiyoruz ve öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrası tekrar araçlarımıza yerleşiyoruz ve belli bir noktaya kadar ilerledikten sonra isteğe bağlı olarak yürüyerek Huser Yaylası’na ulaşıyoruz. 2475m rakımlı zirveye çıkarak 360 derece seyir yapıyoruz. Tüm Kaçkar dağ silsilesini ve Karadenizi görebileceğiniz bir noktada bulutların üstünde zaman geçirip, bulutlara karşı salıncakta sallanmanın ardından Ayder’e inişe geçiyoruz ve konaklayacak olduğumuz otelimize geçiyoruz.

• Konaklama: Ayder Yaylası

Hava koşulları uygun olursa bulut denizini seyretme ve fotoğraflama şansı bulacağız.

 

5. GÜN: (5 Eylül 2018 Salı)

TAR ŞELALESİ – TRABZON HAVAALANI

Gito Yaylası’nda günün yorgunluğunu bu manzarada atacağız.

Ve maalesef ayrılık günü. Turumuzun son kahvaltısını yaptıktan sonra valizlerimizle birlikte aracımıza yerleşiyoruz ve önce Tar deresi yürüyüş rotası başlangıcına ilerliyoruz. Dere boyu yürüyerek yaklaşık 200 metreden dökülen Bulut Şelalesini ziyaret görüyoruz. Burada da fotoğraf molası vermemizin ardından; önce Çamlıhemşin’e, sonra sahile Ardeşen’e iniyoruz ve batı istikametinde Trabzon Havaalanı’na kadar devam ediyoruz. Turumuza katıldığınız için çok teşekkür ediyor; bir dahaki sefere bir başka turumuzda tekrar görüşmek dileğiyle, iyi yolculuklar diliyoruz.

Pokut Yaylası’nda göreceğimiz manzaralar.

 

TUR FİYATI: 1850 TL (İki kişilik odalarda kişi başı fiyat)

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

• Profesyonel Rehberlik Hizmeti

• Mücahit Muğlu önderliğinde fotoğraf eğitimi ve çekimleri

• 4 gece yarım pansiyon (HB) konaklama

• 4 kahvaltı ve 4 akşam yemeği

• Konforlu araçlarla ilk gün Havaalanından ve son gün Havaalanına transfer

• Tüm ara transferler

• Müze, ören yeri ve milli park girişleri • TÜRSAB Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

• Uçak biletleri (Trabzon’a gidiş-dönüş ulaşım)

• Öğle yemekleri

• Rafting & Zipline aktiviteleri

• Kişisel harcamalar, hediyelik eşyalar ve elde olmayan nedenlerden doğabilecek ekstra masraflar.

• Otellerdeki ekstralar

NOTLAR:

• Tek kişi konaklamalarda 280 TL ek ücret alınır.

•  Hava şartlarına ve yol şartlarına göre program içeriği değişebilir.

•  Yeterli katılımın sağlanamaması durumunda tur tarihinden 2 hafta önce katılımcılara bilgi vermek kaydıyla tur iptal edilir ve alınan ücretler iade edilir.

•  Konaklama yapılacak oteller şartlar doğrultusunda; kalite standardı aynı kalacak şekilde değiştirilebilir.

Tura katılmak istiyorsanız sizinle iletişime geçebilmemiz adına aşağıdaki ön kayıt formunu doldurunuz: