Memleketten Öyküler

Dijital Detoks için Teknolojik Uyku Festivali

uyku festivali, buca, kaynaklar, dijital detoks

En son ne zaman telefonunuzu 24 saat kapalı tuttunuz? Eğer soruya cevabınız ‘Hatırlamıyorum’ ise Dijital Detoks tam olarak ihtiyacınız olan şey.

Dijital Detoks, şu yorucu dünyada yaratıcı ve zinde kalabilmenin en harika yollarından birisidir.

Dijital dünyada geçirdiğimiz her bir gün, beynimize ve vücudumuza haddinden fazla yüklenmiş oluyoruz. Eğer kendimizi bir şekilde deşarj edemezsek, yorgun ve verimsiz hale gelmemiz kaçınılmaz olacaktır.

izmir kaynaklar

Dijital Detoks yaparak kendimize deşarj olabilmek için zaman tanırız ve normal dünyaya daha yaratıcı, daha üretken bir şekilde dönebiliriz. Doğada kendimize ayıracağımız zamanın sonucunda harika fikirler için ilham alabiliriz.

Dijital Detoks’un Faydaları:

-Daha İyi Bir Duruşunuz Olur

-Özgüveniniz Artar

-Daha Sağlam Arkadaşlıklar Kurarsınız

-Daha Düzgün ve Rahat Konuşmaya Başlarsınız

-Hafızanız Kuvvetlenir

-Uykunuz Verimli Hale Gelir

-Yeni Bakış Açıları Kazanırsınız

-Yeni Hobiler Edinirsiniz

Dijital Detoks yapmaya karar verdiyseniz eğer; Buca’da yapılacak olan Uyku Festivali tam size göre. Çünkü bu festivale teknolojik aletlerle katılmak yasak. Teknolojiden tamamen uzak ve doğayla baş başa iki gün geçirebileceğiniz bir festival sizleri bekliyor.

buca kaynaklar

Uyku Festivali nedir?

Teknolojik Uyku Festivali; telefonumuzu, tabletimizi ve laptopumuzu iki gün boyunca yanımıza almayarak, doğada hep beraber kamp yapacağımız bir festivaldir.

Bu festival bize dijital dünyanın dışında seveceğimiz şeyleri ve hobilerimizi keşfetmemiz için fırsat verecek. Yanımızdaki insanlarla, telefonumuzun bildirimiyle kesilmeyecek, uzunca muhabbetler edebileceğiz.

Telefon ve tablet ekranı gibi gözleri yoracak şeyler olmayacağı için gözlerimiz de dinlenmiş olacak.

Bizi aynı anda birden fazla şeyle meşgul eden sosyal medya ve internet sitelerinden uzak olacağımız için; beynimiz, o an orada ne yapıyorsak ona odaklanacak. Haliyle rahatlamış ve dinlenmiş olacağız.

kaynaklar kamp

Uyku Festivali; 4-5 Haziran’da, İzmir Buca Kaynaklar’da 2 gün boyunca gerçekleşecek. Katılımcılar tüm teknolojik aletlerini evlerinde bırakacak ya da festival girişinde görevlilere emanet edecek.

Tüm yemek ve içecek ihtiyaçlarımızı festival sponsorları karşılayacak. Yani yanımıza sadece kamp malzemelerimizi alarak festivale katılabileceğiz. 🙂

Festivalde düzenin sağlanması için belirli bir kontenjan olacak. Bu kontenjana dahil olabilmek için müracaat formunu doldurmanız gerekiyor.

Siz de dijital dünyadan kısa bir süre de olsa uzaklaşmak istiyorsanız festivale katılabilirsiniz. 🙂

Uyku Festivali Başvuru Adresi: uykufestivali.com/hemen-basvur

Uyku Festivali Facebook Etkinlik Sayfası: facebook.com/events/1054663961275518

Yazar Hakkında

Mücahit Muğlu

1 Yorum

Yorum Bırak